16.07.2017

6. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması 2017 Sonuçlandı

Girne Belediyesi Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği 6. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması 2017, Girne, Kıbrıs..
Birinciliği Sırbistan'dan Toso BORKOVIC kazandı..






Altın Zeytin Ödülü’nü Toso Borkovic (Sırbistan), Gümüş Zeytin Ödülü’nü Mikhail Zlatkovsky (Rusya), Bronz Zeytin Ödülü’nü Doru Axinte (Romanya) isimli çizerler kazandı...


Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen, 62 ülkeden 300 katılımcının 790 eser ile katıldığı, 6. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması – 2017 kesin sonuçları belli oldu. 

Girne Belediyesi Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği 6. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması 2017 Kesin Sonuçlar, Girne, Kıbrıs

Uluslararası Seçici Kurul Üyeleri:
Nidai Güngördü (Kıbrıs)
Juli Sanchis Aguado (İspanya)
Musa Kayra (Kıbrıs)
M. Serhan Gazioğlu (Kıbrıs)
Bülent Faiz Arabacıoğlu (Türkiye)
Mustafa C. Azizoğlu (Kıbrıs)
Derman Atik (Kıbrıs)
Hüseyin Çakmak (Kıbrıs)
Ioannis Geroulias (Yunanistan)
Sait Munzur (Türkiye)
Saadet Demir Yalçın (Türkiye)
Shirin Gholipour (İran)
Nicoletta Ionescu (Romanya).

Ülke: 62
Katılımcı: 300
Eser: 790

Seçici Kurul Üyeleri

Yarışma Koşulları:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2016/11/6-uluslararas-zeytin-karikaturleri.html

Results - English Version:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2017/07/final-results-6-international-olive.html

ÖDÜLLER

Birincilik Ödülü: 
1.000 Euro + Altın Zeytin Heykeli + Birincilik Diploması
Toso BORKOVIC, Sırbistan

İkincilik Ödülü: 
800 Euro + Gümüş Zeytin Heykeli + İkincilik Diploması
Mikhail ZLATKOVSKY, Rusya

Üçüncülük Ödülü 
600 Euro + Bronz Zeytin Heykeli + Üçüncülük Diploması
Doru AXINTE, Romanya

Uluslararası Seçici Kurul Özel Ödülleri:
Saeed SADEGHI, İran
Halit KURTULMUŞ,Türkiye
Vladimir KAZANEVSKY, Ukrayna
Sajad RAFEEI, İran
Zygmunt ZARADKIEWICZ, Polonya
Ahmet AYKANAT, Türkiye

Kişiler ve Kurumlar Özel Ödülleri:
Filiz Naldöven Özel Ödülü
Stefaan PROVIJN, Belçika

Nidai GÜNGÖRDÜ Özel Ödülü
Amir Beigzadeh NONAKARAN, İran
Narges Tavan MAJIDI, İran
Kürşat ZAMAN, Türkiye

Girne Belediye Meclisi Üyeleri Özel Ödülü
Peter PUSZTA, Almanya

Hakan ÇAKMAK Özel Ödülü
Aidarbek GAZIZOV, Kazakistan

Ramiz GÖKÇE Özel Ödülü
Roman KUBEC, Çek Cumhuriyeti

Salih ORAL Özel Ödülü
Hristina BELOUSOVA,Özbekistan
Khodayar D. NAROEI, İran

Erten KASIMOĞLU Özel Ödülü
Miroslav JAKOVLJEV, Sırbistan

Girne Belediyesi Özel Ödülü
David EVZEN, Çek Cumhuriyeti

Finalist Madalyası

Abbas Naaseri (İran)
Ali Shafei (İran)
Alexei Talimonov (İngiltere)
Achmad Cholid (Endonezya
Agim Krasniqi (Kosova)
Agoes Jumianto (Endonezya 
Ahmet Ümit Akkoca (Türkiye)
Aimeur Youcef (Cezayir)
Aleksandr Zudin (Rusya)
Amalijus Narbutas (Litvanya)
Antonio Garci (Meksika)
Aytur Şahinbay (Türkiye)
Azuka Nwokocha (Nijerya)
Babic Sava (Sırbistan)
Behzad Ghafarizadeh (Kanada)
Borislav Josipovic (Hırvatistan)
Borta Ambrozie Ovidiu (Romanya)
Cansu Berberoğlu (Türkiye)
Cemalettin Güzeloğlu (Türkiye)
Derin Bilecenoğlu (Türkiye)
Derya İçköprü (Türkiye)
Devran Öztunç (Kıbrıs)
Dina Abdelgawad Shosha (Mısır)
Dolgun Dalgıçoğlu (Kıbrıs)
Engin Selçuk (Türkiye)
Emine Fida Rüzgar (Türkiye)
Ertan Ayhan Sertöz (Türkiye)
Evelyn Soraya De Paz Samayoa (Guatemala)
Fahri Eyican (Türkiye
Fahriye Çıtaklı (Türkiye)
Farrukh Teshaev (Özbekistan)
Grigoris Georgiou (Yunanistan)
Gorbatenkaia Tatiana (Moldova)
Gustavo Caballero Talavera (Meksika)
Gülşah Demir (Türkiye)
Halit Önür (Türkiye)
Hasan Ceylan (Türkiye)
Heino Partanen (Finlandiya)
Helmut Jacek (Almanya)
Henry Ezeokeke (Nijerya)
Husan Sodiqov (Özbekistan)
Hülya Erşahin (Türkiye)
İbrahim Tuncay (Türkiye)
İsmail Çelebi (Türkiye)
İsmail Kar (Türkiye)
Jalal Pirmarzabad (İran)
Jiliang Wu (Çin)
Jesús Francisco Carreño (İspanya)
Jitet Kustana (Endonezya)
Kemal Özyurt (Türkiye)
Konda Ravi Prasad (Hindistan)
Qasımhanlı Bayram (Azerbaycan)
Qiao Wei (Çin)
Leonardo Zaza (İtalya)
Louis Pol (Avustralya)
Luka Lagator (Karadağ)
Makhmud Eshonkulov (Özbekistan)
Marina Gorelova (Beyaz Rusya)
Mehmet Arslan (Türkiye)
Mehmet Kahraman (Türkiye)
Mehmet Zeber (Türkiye)
Meret Gylyjov (Türkmenistan)
Mert Erdiş (Türkiye)
Miro Georgievski (Makedonya)
Muammer Kotbaş (Türkiye)
Mohammad Ali Khalaji (İran)
Mojmir Mihatov (Hırvatistan)
Muhammed Zahid Aksoy (Türkiye)
Musa Keklik (Türkiye)
Nikolay Arnaudov (Bulgaristan)
Nikolay Sviridenko (Özbekistan)
Omar Perez (İspanya)
Omar Zavallos Velarde (Peru)
Osman Güral Suroğlu (Türkiye)
Önder Önerbay (Türkiye)
Passaprawas A – Chinoboonwat (Tayland)
Paul Kempeneers (Belgium)
Raimundo Rucke Santos (Brezilya)
Raimundo Waldez C. Duarte (Brezilya)
Raul Fernando Zuleta (Kolombiya)
Roberto Castillo Rodriguez (Küba)
Run Tang Li (Çin)
Sanaz Khadem Yahyavi (İran)
Samaneh Saberi (İran)
Serafim Bakoulis (Yunanistan)
Serdar Günler (Türkiye)
Serdar Kıcıklar (Türkiye)
Sergei Semendyaev (Ukrayna)
Seyran Caferli (Azerbaycan)
Shahram Rezai (İran)
Slava Kazanevskyi (Ukrayna)
Slobodan Butir (Hırvatistan)
Sittipunt Tumying (Tayland)
Stanislaw Gajewski (Polonya)
Trayko Popov (Bulgaristan)
Uğur Pamuk (Türkiye)
Viacheslav Bibishev (Tataristan)
Victor Crudu (Moldova)
Vladimir Semerenko (Rusya)
Wesam Khalil (Mısır)

(*) Yarışmada ilk altı özel ödülü kazanan çizerlerinin ödül törenine katılmaları için gerekli ulaşım ve konaklama giderleri Girne Belediyesi’nce karşılanacaktır... 

Diğer “Özel Ödül” kazanan çizerlerinin ödül törenine katılmaları kendi imkanlarınca sağlanacak; konaklama ve diğer giderler Girne Belediyesi’nce temin edilecektir...

Düzenleme Komitesi


1.lik Ödülü:
Toso BORKOVIC
Sırbistan



2.lik Ödülü:
Mikhail ZLATKOVSKY
Rusya

3.lük Ödülü:
Doru AXINTE
Romanya

Uluslararası Seçici Kurul Özel Ödülü:
Saeed SADEGHI
İran


Uluslararası Seçici Kurul Özel Ödülü:
Hait KURTULMUŞ
Türkiye


Uluslararası Seçici Kurul Özel ödülü:
Vladimir KAZANEVSKY
Ukrayna

Uluslararası Seçici Kurul Özel Ödülü:
Sajad RAFEEI
İran

Uluslararası Seçici Kurul Özel ödülü:
Zygmund ZARADKIEWICZ
Polonya

Uluslararası Seçici Kurul özel Ödülü:
Ahmet AYKANAT
Türkiye


Filiz NALDÖVEN Özel Ödülü:
Stefaan PROVIJN
Belçika

Nidai GÜNGÖRDÜ Özel Ödülü:Amir Beigzadeh NONAKARAN
İran


Nidai GÜNGÖRDÜ Özel Ödülü:
Narges Tavan MAJIDI
İran


Nidai GÜNGÖRDÜ Özel Ödülü:
Kürşat ZAMAN
Türkiye

Girne Belediye Meclisi Üyeleri Özel Ödülü:
Peter PUSZTA
Almanya


Hakan ÇAKMAK Özel Ödülü:
Aidarbek GAZIZOV
Kazakistan


Ramiz GÖKÇE Özel Ödülü:
Roman KUBEC
Çek Cumhuriyeti


Salih ORAL Özel Ödülü:
Hristina BELOUSOVA
Özbekistan



Salih ORAL Özel Ödülü:
Khodayar D.  NAROEI
İran


Erten KASIMOĞLU Özel Ödülü:
Miroslav JAKOVLJEV
Sırbistan



Girne Belediyesi Özel Ödülü:
David EVZEN
Çek Cumhuriyeti